Doğu Ekspresi ile Kars Erzurum Turu - Anadolu Jet Havayolları / 2 Gece Otel Konaklaması

Tatilecikalim.com Sizlere Kaliteli Tatil İmkanı Sunar.

Doğu Ekspresi ile Kars Erzurum Turu - Anadolu Jet Havayolları / 2 Gece Otel Konaklaması

Resim

Açıklama

Doğu Ekspresi ile Kars Erzurum Turu - Anadolu Jet Havayolları / 2 Gece Otel Konaklaması

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

*Belirtilen Otellerde 2 gece yarım pansiyon konaklama

*Ekonomik sınıf Kars - Erzurum Tren bileti

*İstanbul Sabiha Gökçen – Kars Havaalanı ekonomi sınıf gidiş dönüş uçak bileti

*Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Özel İdare ve Belediye işletmeleri Giriş Ücretleri Kapsamaktadır.)

*Profesyonel rehberlik hizmeti

*Lüks turizm araçları ile ulaşım

*Açık büfe 2 sabah kahvaltısı

*Açık büfe veya set menü 2 akşam yemeği

*Programda belirtilen tüm çevre gezileri

*Otopark ücretleri

*Tatilbudur.com güvencesi

*1618 sayılı kanun gereği zorunlu seyahat sigortası

1.Gün: Kars Kalesi – Taş Köprü – 12 Havariler Camii – Kars Çarşılarında Serbest Zaman - Kanlıtabya Savaş Müzesi 

Değerli misafirlerimiz; Sabiha Gökçen havalimanından 08:55’de hareket edecek olan Anadolu jet Havayollarına ait  İstanbul Sabiha Gökçen – Kars uçağımıza binerek Kars’a hareket ediyoruz. Kars Havaalanında bizi bekleyen transfer aracımız ve rehberimizle ile buluşuyoruz ve gezimize başlıyoruz. (Uçak saatlerinde oluşabilecek rötardan dolayı tur programımızın sıralamasında değişiklik yapılabilir.) Kars şehir merkezine ulaşıp hem öğle yemeğimizi almak hem de şehir turumuzu yapmak için Kars Şehir Turumuza başlıyoruz. Kars ülkemizin en doğusunda olmasına rağmen, aslında Kafkasya’nın en batısında olan, yani hem doğulu hem batılı özellikleri taşımaktadır. 12 Havariler Kilisesini, Taş Köprü ve Kars Kalesi’ni panoramik olarak görüyoruz. Sonrasında sizlere Kars şehir merkezinde serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Sarıkamış Şehitlerimiz için yapılmış olan ülkemizin en anlamlı müzelerinden biri olan Kanlı Tabya Sarıkamış Şehitleri Müzesini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sırasında bu küçük müzenin içerisindeki interaktif salonlarda o dönemin ruhunu damarlarımıza kadar hissedeceğiz. Müze ziyaretimizin ardından Kars şehir merkezindeki otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

* Sabah Kahvaltısı: Bölgede alınacak olup tur Ücretine dâhil değildir.

* Öğle Yemeği: Kars’ta rehberimizin yönlendireceği restoranda alınacaktır. (Ekstra)

* Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.

* Konaklama: Simer Otel - Grand Ani Otel - Kale Otel -  The Kars Park Hotel vb. Oteller

* Tur Güzergâhı: Kars Havalimanı – Kars Şehir Merkezi

 

2.Gün: Ani Harabeleri - Çıldır Gölü – Boğatepe Köyü 

Değerli misafirlerimiz; Sabah otelde alacak olduğumuz kahvaltının ardından ilk gezi noktamız 

Ermenistan sınırımız da bulunan Ani Harabeleri ziyaretimiz olacak. Yüzyıllardır birçok uygarlığa ev sahipliği yapan ve birçok savaşa tanıklık eden Ani de Surlar, Aslanlı Kapı, Büyük Katedral, Resimli Kilise, Selçuklu Sarayı, Anadolu’da yapılan ilk cami olan Menuçehr Cami gibi önemli kalıntıları görme imkânımız olacak. Rehberimizin anlatımlarını dinledikten sonra verilecek olan serbest zamanda çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Ani gezimizin ardından Kars merkeze bir buçuk saatlik bir mesafede bulunan Çıldır gölüne doğru yola çıkıyoruz. Göl kenarında Çıldır gölünün meşhur Sarıbalığının sunulduğu keyifli bir öğle yemeği molası veriyor ve gölün bu güzel manzarasını fotoğraflayarak ölümsüzleştiriyoruz. (Eğer mevsim şartları uygun ise ve göl buz tutmuş ise üzerinde atlı kızaklarla güzel bir gezi yapma imkânımız da olabilecektir.) Çıldır gölü çevresinde geçireceğimiz keyifli dakikaların ardından Türk kadının istediği takdirde neler başarabileceğinin en somut örneğini sizlere göstermek için çok büyük bir başarı öyküsünün sergilendiği bir köye, Boğatepe köyüne gidiyoruz. Boğa tepe köyü peynir müzesi ve mandırasını ziyaret ederek dileyen misafirlerimiz için alışveriş imkânı da sunacağız. Boğatepe köyü ziyaretimizin ardından Kars şehir merkezine dönüyor otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğinin ardından dileyen misafirlerimiz ile muhteşem dansları ile erkeklerin havada uçarcasına, kızların ise bir su üzerinde süzülürcesine dans ettiği, Kafkas kültürünün en güzel halk danslarının sergilendiği keyifli bir Kafkas gecesine gidebiliriz. Extra olarak sunulacak olan bu gece aktivitesi konusunda rehberimiz sizlere tur esnasında gerekli bilgilendirmeyi yapacaktır. 

 

* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir

* Öğle Yemeği: Çıldır gölü kenarında rehberimizin yönlendireceği restoranda alınacaktır. (Ekstra)

* Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.

* Konaklama: Simer Otel - Grand Ani Otel - Kale Otel -  The Kars Park Hotel vb. Oteller

* Tur Güzergâhı: Kanlıtabya Müzesi  - Çıldır Gölü – Boğatepe Köyü 

 

3.Gün: (Doğu Expresi İle Kars-Sarıkamış) – Allahuekber Dağları – Horosan - Çifte Minareli Medrese  – Erzurum Ulu Camii –  Eski Erzurum Evleri –Yakutiye Medresesi – Lala Paşa Camii -  Taşhan  

Değerli misafirlerimiz; Sabah otelde alınan kahvaltının ardından keyifli bir tren yolculuğu yapmak ve güzel bir nostalji yaşamak için Kars tren garına gidiyor ve Doğu Expresi ile Erzurum’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Doğu Expresi’nin en güzel rotası olan Kars - Erzurum arası yolculuğumuzda 90 bin şehit vermiş olduğumuz Sarıkamış’ ta trenimizden inerek Sarıkamış ve Kars’ı Rus işgalinden kurtarmak amacıyla düzenlenmiş olan fakat büyük bir taktik hatası yapılarak sonu bir hüsran olan Sarıkamış harekâtı sırasında şehit olan binlerce askerimiz adına yapılmış temsili şehitliğimizi ziyaret ederek rehberimizin anlatımlarıyla duygusal anlar yaşayacağız, şehitlik ziyaretimizin ardından otobüsümüze biniyor ve Allahuekber Dağlarının muhteşem manzarası eşliğinde Horonsan, Pasinler üzerinden Erzurum’a ulaşıyoruz.  Erzurum'un sembolü haline gelen bir Selçuklu eseri olan Hatuniye Medresesi de denilen Çifte minareli medreseyi, ardından Selçuklu Cami-i Kebir’lerinin ilk ve en önemli örneği olan Sultan 4. Murat zamanında yiyecek deposu olarak kullanılan Ulu Cami’yi panoramik olarak görüyor ve 11 tane evin birleşiminden oluşturulmuş Etnografı bir müze olan Eski Erzurum evlerini geziyor, ardından Anadolu da Mimar Sinan’ın nadir eserlerinden olan Lala Paşa camiini ve Caminin hemen yanında bulunan ve yine Selçuklu dönemi Medrese yapılarının en güzel örneklerinden olan Yakutiye medresesini şehir merkezideki yürüyüşümüz sırasında yanından geçerken fotoğraflama imkânımız olacak. Erzurum deyince ilk akla gelen en meşhur yeraltı zenginliği olan Oltu Taşından yapılmış objelerin satış ve sergisinin yapıldığı tarihi Taş han da siz değerli misafirlerimize uçak kalkış saatimize kadar serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Anadolu jet Havayollarına ait 14:55’de hareket edecek olan Erzurum – Sabiha Gökçen seferini yapacak uçağımıza binerek İstanbul’a yola çıkıyoruz. Bir başka Tatilbudur.com turunda görüşmek üzere siz değerli misafirlerimize veda ediyoruz.

 

* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir

* Öğle Yemeği: Kars’ta rehberimizin yönlendireceği restoranda alınacaktır. (Ekstra)

KONAKLAMA OTELİ Kars Standart Şehir Oteli

Fiyat

Kişi Başı 1,719.00 ₺

Rezervasyon Yap

Sosyal Medyada Biz!

Bizimle İletişime Geç!

İletişim Numaramız

0212 613 3 131

Son Eklenen Ürünler

GÜNÜBIRLIK ULUDAĞ TURU / 1 GÜN

1.Gün: İstanbul  - Uludağ

Değerli Konuklarımız; 

*06:00 Merter Metro İstasyonu İspark Otoparkı 

*06:30 Harbiye TatilBudur.com Ofisi Önü ( Harbiye  Askeri&nbs

Paketi İncele

GÜNÜBİRLİK HOBBİT EVLERİ ORMANYA TABİAT PARKI MAŞUKİYE SAPANCA TURU

Günübirlik Hobbit Evleri Ormanya Tabiat Parkı Maşukiye Sapanca Turu

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* Rehberlik Hizmetleri

* Milli Park Giriş Ücretleri

* Hereke de Belirtilen Noktada Sabah

Paketi İncele

SAFRANBOLU SAFRAN ÇİÇEĞİ HASADI TURU - 1 GECE OTEL KONAKLAMASI

SAFRANBOLU SAFRAN ÇİÇEĞİ HASADI TURU - 1 GECE OTEL KONAKLAMASI

26 Ekim 2019 - 27 Ekim 2019 

Safranbolu Safran Çiçeği Hasadı Turu - 1 Gece Otel Konaklamas

Paketi İncele

Erken Rezervasyon

Erken Rezervasyon İle İşinizi

Garantiye Alın!

İncele

Rezervasyon Yap

Sizde Rezervasyon Yapabilirsiniz

Hızlı Rezervasyon Sistemi

İncele