BURSA İZNİK TRİLYE MUDANYA GÖLYAZI TURU / 1 GECE 2 GÜN

Tatilecikalim.com Sizlere Kaliteli Tatil İmkanı Sunar.

BURSA İZNİK TRİLYE MUDANYA GÖLYAZI TURU / 1 GECE 2 GÜN

Resim

Açıklama

Bursa İznik Trilye Mudanya Gölyazı Turu - 1 Gece Otel Konaklaması

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* Rehberlik Ücreti + Yardımcı Rehberlik Ücretleri

* Otopark Ücretleri

* Lüks Araçlar ile Ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)

* Otelde 1 gece yarım pansiyon konaklama, 

* Açık büfe 1 sabah kahvaltısı

* Açık büfe veya set menü 1 akşam yemeği

* Programda belirtilen tüm çevre gezileri

* TatilBudur.com otobüsü içerisindeki ikramlar

* TatilBudur.com güvencesi

* 1618 sayılı kanun gereği zorunlu seyahat sigortası

1. Gün. Cumartesi: Mudanya - Trilye ( Zeytinbağı ) - Uluabat Gölü – Gölyazı Köyü 

07:00 Merter Metro İstasyonu İspark Otoparkı

07:30 Harbiye TatilBudur.com Ofisi Önü ( Harbiye  Askeri  Müze Karşısı )

08:00 Kadıköy Tepe Nautilus  AVM  Karşısı ( Ayrılıkçeşme Metro İspark Otoparkı )

08:15 Kartal Köprüsü Metro İstasyonu ( E 5 Ankara İstikameti )

08:30 Çayırova Mc Donald‘s Önünden hareket ile Mudanya’ya doğru yol alıyoruz. Türk Kurtuluş Savaşı’nın sonunda imzalanan Mudanya Mütarekesi’nin yapıldığı yer olarak tarihe geçen Mudanya’da, ilk olarak XIX.yüzyıl sonlarında Rus asıllı Aleksander Ganyanof’ ait olan, Mudanya Mütarekesi’nin imzalandığı bina olanMudanya Mutareke Evi Müzesi, Bizans İmparatoru IV. Konstantinos Porphyrogenetos döneminde yapılmış Kumkaya Kilisesi, Osmanlı evlerinin en güzel örneklerinin bulunduğu Mudanya’da Tahir Paşa Konağı’nı görüp fotoğrafladıktan sonra Trilye’ye (Zeytinbağı)  geçiyoruz. Eski bir Rum yerleşim yeri olan Trilye de Fatih Camii, duvarlarına tarihte ilk kez  resim yapılan Kemerli Kilise, eski bir kilise binası olan Dündar Evi (Yohannes Kilisesi)ve önceden Papaz Okulu olarak inşa edilen ve 1980'li yıllara kadar okul olarak hizmet veren Taş Mektep gezileri sonrası öğle yemeğini sahildeki balık restoranımızda alıyoruz. Yemekten sonra ülkemizde yetişen sofralık zeytinlerinin en iyilerinden olan Trilye Zeytini alışveriş molası sonrası Uluabat Gölü’ne hareket ediyoruz. Uluabat Gölü'nü gezmeye kıyısına kurulmuş Gölyazı köyünden başlıyoruz. Köy meydanında bulunan 450 yıllık çınarın altında çaylarımızı içip, Arnavut kaldırımlı dar sokaklardan ilerleyip, tarihi kent duvarları arasında yürüyüş yaptıktan sonra, Bursa’da veya Mudanyada bulunan otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

* Sabah Kahvaltısı: Yolda serbest alınacaktır. (Ekstra)

* Öğle Yemeği: Bursa'da menü olarak alınacaktır. (Ekstra)

* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

* Konaklama Oteli: Mudanya Montania Resort - Tiara Termal - Adranos Hotel - Baia Hotel - Almira Hotel - Kırcı Termal Otel - Artıç Otel vb.

* Güzergah: İstanbul - Mudanya - Ulubat Gölü - Gölyazı / 250 KM

 

2. Gün. Pazar Bursa – Cumalıkızık - Ulu Cami - Yeşil Türbe - Cami-İznik – Ayasofya Kilisesi – İznik Gölü 

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası, rengarenk evleri, Arnavut kaldırımlı sokaklarıyla beş yüzyıllık Osmanlı köyü Cumalıkızık’a geçiyoruz. Osmanlı erken döneminin kırsal kesim sivil mimari örneklerini günümüze ulaşmayı başarmış olan Cumalıkızık, günümüzde de tarihsel filmlere mekân olmaktadır. Önce köyü bir uçtan bir uca geziyoruz. Köy meydanında köy geçmişine ait eşyaların sergilendiği Etnografya Müzesi ve Sanat Evi, Cin Aralığı Sokağı, (söylentiye göre dünyanın en dar sokağı) Cumalıkızık Cami, Cumalıkızık Hamamı ve Zekiye Hatun Çeşmesi’ni gezip yöresel ürünlerin satıldığı tezgahlarda alışveriş için serbest zaman veriyoruz.  Daha sonra Bursa şehir merkezine hareket ediyoruz. Gezimizin ilk durağı Bursa'nın panoramik görüntüsünün en iyi izleneceği yer olarak bilinen Tophane. Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Bey ile devletin ikinci sultanı Orhan Bey'in türbeleri, İstiklal Savaşı Şehitleri Anıtı ve 1906 yılında yapılmış altı katlı Bursa Saat Kulesi gezilerini yapıp, Türk İslam mimarisinin en önemli eserlerinden Ulu Cami’ye gidiyoruz. Kapalı namaz kılma alanı bakımından Türk tarihinde yapılan en büyük cami  özelliğine sahip, Ulu cami’yi gezdikten sonra, Bursa’nın meşhur İskender Kebabı’nı  tatmak  üzere restoranımıza geçiyoruz. Öğle yemeğinden sonra gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Sırasıyla Türkiye'nin tek ipek çarşısı Koza Han, (Pazar günleri kapalı) Bursa’nın 7000 yıllık bir zaman diliminde geçirdiği değişim ve dönüşümlerin sergilendiği Bursa Kent Müzesi, Bursa'nın en güzel anıtlarından olan Yesil Cami, Türk mezar anıtlarının en gösterişlilerinden biri ve Bursa'nın simgesi olmuş Yeşil Türbe’yi gezip İznik’e hareket ediyoruz.  İznik’e varınca kısa  şehir turu yaparak,  Yenişehir ve Bursa yönüne giden yolun başındaki Yenişehir Kapısı,  şehir surlarının doğusundaki Lefke Kapı, İznik'ten Yenişehir ve Bursa yönüne giden yolun başındaki İstanbul Kapı gezilerinden sonra ilk durağımız M.S. IV. y.y. da yapılan Ayasofya Kilisesi. Sırasıyla Osmanlı mimarisinin İznik'teki en önemli abidevi yapısı olan  Yeşil Camii, 14. yüzyıl Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Arkeoloji Müzesi gezilerinden sonra İznik Çini Vakfı’nda yapım aşamalarını izleyip bilgi aldıktan sonra, İznik Çini Atölyeleri’nde alışveriş molası veriyoruz. Dönüşte göl manzarası eşliğinde  çaylarımızı içtikten sonra İstanbul’a hareket ediyoruz. Başka bir TatilBudur.com organizasyonunda görüşmek dileğiyle sizlere veda ediyoruz.

 

* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

* Öğle Yemeği: Bursa'da menü olarak alınacaktır. (Ekstra)

* Akşam Yemeği: Yolda serbest alınacaktır. (Ekstra)

* Güzergah: Bursa - Cumalıkızık - İznik - İstanbul / 250 KM

 KONAKLAMA OTELİ * Rulet Otel (Bölge Müsaitliğine Göre Uygun Tesis)

Fiyat

Kişi Başı 329,99 ₺

Rezervasyon Yap

Sosyal Medyada Biz!

Bizimle İletişime Geç!

İletişim Numaramız

0212 613 3 131

Son Eklenen Ürünler

GÜNÜ BİRLİK FENER & BALAT TURU

ALLSET Travel ile FENER-BALAT

Kentin Avrupa yakasında, Balat -Ayvansaray arasında, Haliç kıyısındaki ,İstanbul’un en eski yeleşimlerinden birisi olan ,adını denizcilerin koruyucu azizi Aziz Nikola’dan alan &ls

Paketi İncele

GÜNÜBIRLIK ULUDAĞ TURU / 1 GÜN

1.Gün: İstanbul  - Uludağ

Değerli Konuklarımız; 

*06:00 Merter Metro İstasyonu İspark Otoparkı 

*06:30 Harbiye TatilBudur.com Ofisi Önü ( Harbiye  Askeri&nbs

Paketi İncele

GÜNÜBİRLİK HOBBİT EVLERİ ORMANYA TABİAT PARKI MAŞUKİYE SAPANCA TURU

Günübirlik Hobbit Evleri Ormanya Tabiat Parkı Maşukiye Sapanca Turu

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* Rehberlik Hizmetleri

* Milli Park Giriş Ücretleri

* Hereke de Belirtilen Noktada Sabah

Paketi İncele

Erken Rezervasyon

Erken Rezervasyon İle İşinizi

Garantiye Alın!

İncele

Rezervasyon Yap

Sizde Rezervasyon Yapabilirsiniz

Hızlı Rezervasyon Sistemi

İncele